MTÜ Oma Pere

Lapsendamise nädal 2.-10.10.2020

September 18, 2020

Lapsed vajavad kindlustunnet ja teadmist, et meie vanematena tuleme toime ka kõige keerulisemates olukordades, mis muuhulgas on seotud ka lastega. Kasvatuses pole nippe ja trikke, vaid on mängulisus, teadlikkus, harjutamine, aktsepteerimine, tunnustamine, piiride seadmine ja vanemlik soojus. Parim viis lapsega suhte loomiseks ja hoidmiseks on leida selleks oma tee – iga olukord on unikaalne ja iga laps on ainulaadne.

R 2. oktoober kell 10:00-16:00 seminar „See on minu lugu“, Radisson Blu Sky Hotel (Rävala Puiestee 3, Tallinn). Seminarile registreerimine toimub SIIN. Seminari kava leiate SIIT.

L 3. oktoober kell 12:00-13:30 perehommik Eesti Lastekirjanduse Keskuses (Pikk 73). Ilmar Tomusk esitleb oma uut raamatut „Kõik isad teevad pannkooke“, meisterdamine ja pannkookide küpsetamine. Kohapeal saab raamatut osta sularahas või arvega. Kutse leiate SIIT. Eelregistreerimine: sigrid@omapere.ee.

P 4. oktoober päev oma perega 😊

E 5. oktoober vestlusring (kutsetega) „Milliseid vanemaid lapsed vajavad täna“ Fotografiskas (Telliskivi 60a/8, Tallinn). Räägime spetsialistide ja seaduste loojatega lastest ja vanematest, lähtudes sealjuures lapse vajadustest ja võimalustest ning jättes tahaplaanile tavapärased täiskaskvanute poolt antud hinnangud, nimetused, sildid ja diagnoosid.

T 6. oktoober kell 18:00-19:00 Ilmar Tomuski raamatu „Kõik isad teevad pannkooke“ esitlus ja avalik arutelu „Isalt, isale ja isaga“, Rahva Raamatu kaupluses, Viru keskus (Viru väljak 4/6).

K-R 7. – 9. oktoober “Kuidas ära tunda, et vajan abi?” Pereterapeudid ja psühholoogid räägivad veebi vahendusel millal ja kuhu abi saamiseks pöörduda. Kampaania “Meheks sünnitakse. Isaks kasvatakse”.

L 10. oktoober kell 16:00-18.00 ansambli Jäääär kontsert „Jäljed“ Ruila mõisas. Kontsert on osalejatele tasuta. Vajalik on eelregistreerimine: tiia.rosenberg@ruilakool.ee. Kontserdi kava leiate SIIT.

*Korraldajad jätavad omale õiguse teha kavas muudatusi.

Lisainfo: sigrid@omapere.ee, tel 509 0852

Lapsendamise nädalat korraldame koos heade koostööartneritega:

Tallinna Ülikooli Ühiskonnateaduste Instituut

Tartu Ülikooli Ühiskonnateaduste Instituut

SEB Heategevusfond

Eesti Asenduskodu Töötajate Liit

Tervise Arengu Instituut

Õiguskantsleri Kantselei

Sotsiaalkindlustusamet

Ruila kool

Saue vald

Eesti Lastekaitse Liit

Eesti Lastekirjanduse Keskus

Uudised

Lapsendamise nädal 2.-10.10.2020

Lapsendamise nädala sisse mahub seminar, perehommik, vestlusring, kontsert ja veel palju muudki laste ja peredega seonduvat.

Asendushoolduse infokiri

Sotsiaalkindlustusamet hakkas välja andma asendushoolduse teemalist uudiskirja, kus on teemakohaseid uudiseid ja intervjuusid hooldusperede ja spetsialistidega.