Lapsendamiskeskus Oma Pere

Pereuuring

Perekonnaseaduse järgi on lapsendada soovijal kohustus läbida pereuuring, mille korraldab alates 1. jaanuar 2017 Sotisaalkindlustusameti lapsendamist korraldav ametnik. Sotsiaalkindlustusameti ametnike kontaktid leiad siit.

Varasemalt viisid pereuuringuid läbi Viiu Orgmets ning Maie Salum

0103

Viiu Orgmets

Kontakt: 552 3847, viiuorgmets@hotmail.com

Pereuuringu käigus ma mitte ainult ei tutvu pere võimalustega teistest vanematest sündinud lapse kasvatamiseks, vaid aitan ka leida vastuseid küsimustele, mis perel endal on kerkinud lapsendamiseks valmistumisel. Olen pereuuringuid teinud üle 15 aasta ning kohtunud üle 300 lapsendajaperega nende kodudes. Enamuses neist peredest kasvavad nüüd tublid ja vahvad lapsed ning vanematel on neist rõõmu. Minulgi on kasulaste üleskasvatamise kogemus. Mul on hea meel, et saan kaasa aidata vanemaid vajavate laste ja lapsi soovivate vanemate kokkusaamisele.

 

0067

Maie Salum

Kontakt: 508 3337, maie.salum@mail.ee

Kui lapsed on õnnelikud, siis on ka nende vanemad õnnelikud – on õnnelik pere. Oma psühholoogitöös olen näinud, kahjuks, ka õnnetuid lapsi.

Psühholoogina ja nõustajana olen perede kõrval olnud üle 20 aasta, kasuperesid koolitanud 11 aastat, pereuuringuid teinud 7 aastat. Kohtumised pereuuringu käigus on kujunenud usalduslikuks mõttevahetuseks, kus pere räägib oma tugevustest, aga ka lapsendamisega seotud kõhklustest-kahtlustest ja kus mina spetsialistina püüan vastata tekkinud küsimustele. Pereuuring valmib pereuuringu läbiviija ja pere koostöö viljana. Paljude peredega jätkuvad kontaktid aastaid, jagatakse nii rõõme kui ka muresid. Rõõme on õnneks oluliselt rohkem.

Minu eelnev töötamine laste varjupaigas, lastekodus ja SOS-lastekülas on andnud teadmisi sellest, mida tunnevad ja vajavad vanemliku hooleta jäänud lapsed, millest nad unistavad. Neid teadmisi püüan ma jagada ka peredega. Mitmed teemad, millega lapsendajapered kokku puutuvad, on puudutanud isiklikult ka mind mu vanemate ja teiste lähedaste kaudu. Kõik see aitab mõista ja toetada peresid, keda ma hindan ja kellest väga hoolin. Minu oma peres on üles kasvanud  kaks last, tütar ja poeg ning 6 lapselast.

 

Uudised

Lapsendamise nädal 5.-11. november 2018

Nädalasse mahub loenguid, arutelusid, seminar, raamatute esitlusi, perehommik ja kontsert. Sel aastal otsime vastust küsimusele, et kuidas me teame, mida laps tegelikult vajab. Hoiame teid sündmustega kursis!

Seminar “Lapse suhted, mis kestavad nii heas kui halvas”, 7.11.2018

Seminari korraldajad: Tallinna Ülikool, Moreno keskus, SEB Heategevusfond, Laste ja Noorte Kriisiprogramm ja MTÜ Oma Pere. Registreerimine on lõppenud!