MTÜ Oma Pere

Artiklid

MTÜ Oma Pere tegevus sai alguse 2008. aastal. Meie kogukonda kuuluvad nii lapsendada soovijad, lapsendajad, lapsendatud, hooldusvanemad kui ka pered, kus lapsed on eestkostel. Soovi üheskoos tegutseda, on avaldanud ka selles valdkonnas töötavad õpetajad, psühholoogid, arstid ja teised spetsialistid.  Teise aastakümne hakul tunneme end piisavalt tugevalt, et jagada oma kogemusi ja teadmisi kõigi huvilistega. Nii sai 2018. aasta septembrikuus alguse meie artiklite sari, kus aeg ajalt ilmub meie kogukonda kuuluva inimese sulest temaatiline artikkel, mis soetud asendushooldusega. Loodame, et lugusid lugedes saate tunda äratundmisrõõmu, kogete uusi vaatenurki ja leiate mõttekaaslasi.

September 2018. Kasulaps koolis. Kooliprobleemide põhjused ja kuidas oma last aidata. Autor: Inna Klaos – kolme lapse ema, lapsendaja, PRIDE õpetaja ja mentor.

November 2018. Kasuperes kasvava lapse suhted päritoluperega – kelle huvides? Autor: Sigrid Petoffer – kahe täiskasvanud lapse ema, PRIDE õpetaja ja mentor.

Juuli 2019. Kas olukord on lootusetu? Kokkuvõte üheksa lapsendaja- ja eestkostepere seinast seina ja üles-alla kogemustest, mis on koostatud nelja MTÜ Oma Pere grupinõustamise „Kuidas mõjutavad laste käitumis- ja tundeelu probleemid lapse, vanemate ja pere toimetulekut“ põhjal. Autor: Sigrid Petoffer, MTÜ Oma Pere grupinõustaja. Keeletoimetus: Kristi Kallaste.

Jaanuar 2020. Teistmoodi teekond lapsevanemaks. Autorid: Pille Teder ja Helen Hiie, PRIDE koolitajad ja grupinõustajad.

Uudised

Nõustame peresid telefoni ja kirja teel

Oleme kõigi lapsendaja-, hooldus- ja eestkosteperede jaoks kättesaadavad igal tööpäeval telefonil 5689 0150 või kirjutage meile info@omapere.ee. Hoiame iseennast ja oma lähedasi!

Seminarid “See on minu lugu”

Ettepanek muuta lastekaitsepäev lipupäevaks